... ...
 

Poliüretan Transpalet Tekerleri

images (15).jpg

          Dayanıklı. Sağlam. Uzun ömürlü ve Yerli Üretimdir. Poliüretan kaplı tekerlekleri tanımlarken bütün bu özellikleri sayabiliriz. Poliüretan kaplamalı tekerlekler son yıllarda çok yaygın bir şekilde tercih edilmeye başlandı.

  1. Düşük Gürültü. Poliüretan tekerlekler düşük gürültülü oldukları için endüstriyel uygulamalarda çoğunlukla tercih edilirler. Özellikle döküm tekerlekler ile kıyaslandıklarında gürültü seviyesi çok düşüktür. Düzgün olmayan zeminlerdeki darbeleri absorbe ederken sürüş sırasında yastık görevi görürler.

  2. Yük Taşıma Kapasitesi. Kauçukla kıyaslandığında oldukça yüksek bir taşıma kapasitesine sahip olan poliüretan tekerlekler bu nedenle tercih edilmektedir. Poliüretan tekerlekler, düşük ses, darbe sönümleme ve zemine zarar vermeme gibi kauçuk tekerleğin sunduğu avantajları aynen sunarken kauçuk kaplı tekerleklere göre çok daha yüksek taşıma kapasiteleri sağlarlar.

  3. Sürtünme Katsayısı. Poliüretan tekerleklerin sunduğu diğer bir avantaj malzemenin sürtünme katsayısıdır. Poliüretan yere tutunmaya meyilli bir malzemedir ve bu sayede döküm gibi sert malzemelerde sorun haline gelen kayma sorunu yaşanmaz. Daha iyi bir yol tutuş sağlar.

  4. Zemini Koruma. Zemine zarar vermemenin önemli olduğu durumlarda poliüretan tekerlekler güvenli bir şekilde kullanılabilir. Poliüretan; poliamid gibi daha sert malzemelerle kıyaslandığında zemine daha büyük bir alanda basar. Baskını daha büyük alana yayılması zemin üzerindeki basıncın belirli bir noktada yoğunlaşmasını engeller ve zeminin zarar görmemesini sağlar. Eğer zemin malzemeniz kıymetli ve operasyon için kritik bir önem taşıyorsa, poliüretan kaplamalı bir tekerlek sizin için doğru seçim olabilir.

  5. Aşınma Dayanımı. Farklı kimyasal ve solventlere dayanımlarına göre birçok farklı tip poliüretan mevcuttur. Uygulamanızın karakterine uygun özellikteki poliüretan kaplı tekerleği seçebilirsiniz.

          Poliüretan tekerleklerin endüstriyel uygulamalarda tercih edilmesini sağlayan birçok avantajları mevcuttur. Yukarıda bu sebeplerin en popüler olanlarından bahsedilmiştir. Poliüretan tekerlekler aşınmaya dayanıklı, zemine zarar vermeyen, düşük gürültülü ve bunları sağlarken yüksek yük taşıma kapasiteleri sunan tekerleklerdir. Poliüretan tekerleğe terfi etmek işletmenizin verimliğinde ciddi iyileştirmeler sağlayabilir.

transpalet-buyuk-tekerlek-yp-tr-tek-pu20
transpalet-buyuk-tekerlek-yp-tr-tek-pu20

          Poliamid endüstride çok sık kullanılan bir maddedir. Poliamid tekerlekler geniş kullanım alanına sahiptir. Poliamid tekerlekler (polyamid tekerlek)-20°C ile +80°C arası sıcaklıklarda kullanılabilirler. Poliamid tekerlekler beyaz renge sahiptir.

          Aşınma dirençleri yüksek olan poliamid tekerlekler kırılmaya karşı dayanıklıdır. İz bırakmamaları ve çalıştıkları zemine zarar vermemeleri sebebiyle en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Halk arasında kemik tekerlek, polietilen tekerlek, polyamid tekerlek, kestamit tekerlek, kestamid tekerlek, poliamit tekerlek, polyamit tekerlek gibi isimlerle anılabilir.

Poliamid Transpalet Tekerleri

RPR-2-600x800.jpg
pa-poliamid-rulmansiz-transpalet-tekerle
par-poliamit-agir-tip-rulmanli-tekerlekl
Content_Rad_0712256281142769.JPG_1317715
Ekran-Resmi-2018-05-02-16.20.09.png
e0e387bfbcab8ada0e5e3722b49f36a4.jpg