... ...

     İstif Makinesi Nedir?

          İstif Makinası, Paletli yüklerin depo içlerinde dikine istiflenmesi ile ilgili kullanılan makinalardır. İstif yapılan yerlerde genelde raflar bulunmaktadır. İstif makinaları kapalı depolarda temiz ve düzgün zeminlerde çalışma prensibine sahiptir. Genel manada operatör koltuğu bulunmayan ayakta kullanılan ekipmanlardır.  Forklift ve Reachtrucklara göre daha uygun fiyatlarda satılmaktadır.  Forklift ile kamyon ve tırdan indirilen yüklerin işletme içerisinde depolama ve istifleme yapılmasında kullanılır. Bu ekipmanlar forkliftler gibi dışarıda çalışamaz ve rahatlıkla kamyondan yük indirme ve bindirme yapamazlar.

     Manuel İstif Makinası

          Kaldırmanın hidrolik olarak elle yapıldığı, yürümenin yine kullanıcı tarafından itilerek yapıldığı basit ekipmanlardır. Fiyat olarak en uygun çeşit olup yoğun çalışmayan işletmelerde ekonomik çözümler olmaktadır. Yük kaldırma kapasiteleri 500 kg ile 1.500 kg arası değişmektedir. Kaldırma yükseklikleri ise 1 metre ile 3 metre arasında değişebilmektedir. İşletmenizde yoğun bir temponuz yoksa ekonomik çözüm olarak Manuel İstif makinasını tercih edebilirsiniz.

    Yarı Akülü İstif Makinası

          Kaldırmanın Akü / Elektrik gücü ile yapıldığı, yürümenin kullanıcı tarafından iterek yapıldığı orta seviye ekipmanlardır. Fiyat olarak manuel istif makinası ile Tam akülü istif makinası arasında kalmaktadır. Ürünlerin kaldırılması daha hızlı ve kolaydır. Ürünler kaldırılırken İnsan gücü kullanılmamakta bir buton sayesinde otomatik kaldırma yapabilmektesiniz. Yürüyüş prensibi manuel istif makinası ile aynıdır. İşletmenizde istifleme alanınızda yürüyüş mesafeniz az ve yükleriniz sıklıkla dikine istifleniyorsa yarı akülü istif makinasını  tercih edebilirsiniz.

     Tam Akülü İstif Makinası

          Kaldırmanın ve yürüyüşün Akü / Elektrik gücü ile yapıldığı tam otomatik ekipmanlardır. İşletmelerde tam biz çözüm ortağıdır. İşletmede çoğu zaman Forklift ihtiyacına gerek kalmadan bu ekipmanla işinizi çözebilirsiniz. Bu ekipmanlar forkliftlere göre daha ekonomik ve daha küçük, hafiftir. Asma katlarda, çekme katlarda rahatlıkla çalışabilmektedir. Yük asansörlerine rahatça sığabildiği için katlara çıkartabilirsiniz. Bu ürünlerin işletme içlerinde ve düz zeminlerde çalışması gereklidir. Yük taşıma kapasitesi 1.0 ton ile 2.0 ton arasında olup kaldırma yükseklikleri 1 metre ile 4,5 metre arasında değişebilmektedir. Tam akülü istif makinaları Türkiye ‘de traksiyoner akü ve kuru tip bakım gerektirmeyen akü tiplerinde satılmaktadır. Traksiyoner akü ile çalışan modeller daha profesyonel ekipmanlardır, yoğun çalışan yerlerde daha fazla tonaj, daha fazla kaldırma kapasitesine sahip olup satış fiyatları daha yüksek olan ürünlerdir.  

Bizi Arayın

Tel:0555-751-0258

Mail Atın

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi - Cuma:

08:00 - 18:00
Cumartesi: 08:00 - 12:00

HİZMETLERİMİZ

BİZİ ZİYARET ET

10 YILI AŞKIN DENEYİM

- Mekanik

- Şase Düzeltme

- Yağ Kontrolleri ve Değişimi

- Arıza Hizmetleri

- Tekerlek Değişimi

- Pompa Onarımı ve Değiştirilmesi

Ziya Gökalp, Nergis Sk. No 15, 34000 Başakşehir/İstanbul

  • Facebook Sosyal Simge
  • Instagram Sosyal Simge
Copyrights